2013. december. 06. 11:25 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. december. 06. 12:37 Vállalkozás

Úgy fest, bajok vannak a Zsolnay-gyárban

Bár a tulajdonos cáfolta, hogy nehézségekkel küzdene a pécsi Zsolnay-gyár, a napokban leépítések kezdődtek a cégnél a Dunántúli Napló információi szerint. A kisebbségi tulajdonos önkormányzat nem szól bele a cég vezetésébe.

Hét-nyolc emberrel íratták alá eddig a munkaszerződés közös megegyezéssel való felmondását a kétszáz fős gyárban, s csütörtökön mintegy harminc ember kapott 24 órás gondolkodási időt arra, elfogadja-e a felkínált négyórás foglalkoztatást – írja a Bama.hu. A Dunántúli Napló értesülései szerint szerdán kezdődtek a leépítések a Zsolnayban, s emellett az esedékes 100 milliós tőkeemelés sem történt meg csütörtökig. A lap értesülése nem hivatalos, Bachar Najari nem válaszolt kérdéseikre.

A Zsolnay-gyár többségi tulajdonosa, Bachar Najari nemrég cáfolta, hogy a gyárnak vagy neki fizetési problémái lennének, s pletykának minősítette, hogy a fizetések utalása gondot okoz a Zsolnay-gyárnak. A lap azonban úgy tudja, hogy az igazgatóság felfüggesztette Vajda László cégvezetőt. Páva Zsolt pécsi polgármester kabinetirodája azt közölte: a városvezetés nem akar beleszólni a gyár működésébe, a tulajdonos döntéseibe, üzleti koncepciójába. Pécs számára ezután is az a legfontosabb, hogy helyreálljon a Zsolnay hírneve, s hogy a gyár továbbra is Pécsett maradjon. „A tulajdonos ezeket a garanciákat biztosította” – fogalmaztak, közölve, a tulajdonos magánszemély jogosult nyilatkozni.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.