2013. november. 25. 14:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 25. 14:16 Vállalkozás

Csúcs előtt sztrájkkal figyelmeztettek az Amazon-dolgozók

Figyelmeztető sztrájkot tartottak a dolgozók az Amazon amerikai internetes kereskedési cég két németországi logisztikai központjában, Bad Hersfeldben és Lipcsében azért tüntettek hétfőn több százan, hogy a cég emelje a fizetéseket a karácsonyi csúcsszezon előtt.

A dolgozók ver.di nevű szakszervezete szerint a hétfői megmozdulást újabb sztrájkok követhetik, ha nem kapnak több fizetést. Már korábban is voltak egynapos figyelmezetőt sztrájkok és az Amazon bele is egyezett, hogy a dolgozók külön novemberi jutalmat kapnak (400 és 600 euró közötti összegben), de a szakszervezetek szerint ez kevés. 

Az Amazon szerint az iparágon belüli összehasonlítás alapján a raktáraiban és a logisztikai központokban dolgozó alkalmazottai már most is magas fizetést kapnak. A két német városban összesen 5300 embert képviselő ver.di szakszervezet azonban ennél többet akar, és azt nyilatkozták, hogy "az Amazon kezében van a döntés" arról, lesznek-e további sztrájkok. 

A németországi sztrájkokkal párhuzamosan Nagy-Britanniában a BBC hírtelevízió oknyomozó riportban számolt be az Amazon raktáraiban dolgozók munkahelyi körülményeiről. A riport szerint olyan rossz a helyzet, hogy Michael Marmot egyetemi professzor úgy véli, egyes munkakörökben tartós "mentális és fizikai megbetegedések" alakulhatnak ki. 

A BBC-nek az Amazonnál munkát vállaló riporter arról számolt be, hogy egy több mint tízórás éjszakai műszak alatt közel 17,5 kilométert kellett gyalogolnia a polcok között. Az Amazon szerint az új alkalmazottakat előre figyelmeztetik, hogy egyes munkakörök fizikailag megterhelők lehetnek. A cégnél kiemelték, hogy a hivatalos munkahelybiztonsági vizsgálatok semmilyen aggodalomra okot adó körülményt nem találtak.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.