2013. november. 21. 18:01 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 21. 18:00 Vállalkozás

Az amerikai kormány még idén kiszáll a General Motorsból

Az amerikai kormány év végéig megválik a General Motors autógyártóban megmaradt részesedésétől – jelentette be csütörtökön a washingtoni pénzügyminisztérium. A még állami tulajdonban lévő 31,1 millió részvény kevesebb, mint 2 százalékos tulajdoni hányadot jelent, piaci értékük most összesen 1,17 milliárd dollár (260 milliárd forint).

A pénzügyminisztérium nemrég zárta le egy előző, 70 milliós részvénypakett eladását.

A legnagyobb amerikai autógyártót bő négy éve, a pénzügyi válság kitörése után csak egy 49,5 milliárd dolláros kormányzati mentőakció mentette meg a csődtől. Az állam a tőkeinjekcióval 61 százalékos részesedést szerzett a 105 éve fennálló cégben.

A GM 2010 végén visszatért a tőzsdére, az állam azóta csökkentette lépésenként a tulajdoni hányadát.

Az amerikai államkincstárba eddig összesen 38,4 milliárd dollár folyt be a GM-részvények eladásából, vagyis az adófizetőknek várhatóan nagyjából 10 milliárd dollárjába kerül a vállalat megmentése.

A washingtoni kormány szerint az akcióra azért volt szükség, hogy megmentsék az egész amerikai autóipart és vele együtt több mint egymillió munkahelyet.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.