Ötezer cég vehet fel hitelt, hogy fizesse az e-útdíjat
Az előzetes várakozások szerint mintegy ötezer vállalkozás élhet majd az e-útdíj megfizetésére igényelhető kedvezményes forgóeszközhitel lehetőségével, a kihelyezett összeg elérheti a 10 milliárd forintot – olvasható a keddi Világgazdaságban.
Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója a lapnak azt mondta, egyre inkább tarthatónak tűnik a Nemzetgazdasági Minisztériumtól kapott felkérést követően két hónapon belülre – augusztus első felére – ígért indulás.
A társaság weboldalán már megtalálhatók a használatarányos útdíjfizetéshez kidolgozott forgóeszközhitellel kapcsolatos lényeges információk, valamint az igényléshez szükséges dokumentumok listája is, ami alapján a fuvarozók megkezdhetik a felkészülést a hiteligénylés benyújtására – közölte.
A 4 százalékos állami kamattámogatás mellett nyújtott kedvezményes forgóeszközhitel nettó kamata legfeljebb BUBOR+1,5 százalék lehet. A KAVOSZ által kidolgozott konstrukció keretében a vállalkozások az általuk üzemeltetett, útdíj fizetésére kötelezett gépjárművek után kamiononként legfeljebb egymillió forintos rulírozó forgóeszközhitelhez juthatnak.
A hitel futamideje egy év, és új hitelszerződés megkötésével kétszer meghosszabbítható. A hiteligényléseket a területi kereskedelmi és iparkamarák, a VOSZ, valamint a KAVOSZ irodáiban fogadják be országszerte mintegy 70 ponton.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.