2013. május. 28. 17:47 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 28. 18:12 Vállalkozás

Két nagy dobásra készül a Deutsche Telekom a régióban

A Deutsche Telekom (DT) két fontos üzleti befektetésre készül Kelet-Európában, hogy erősítse a régión belüli pozícióját. A térség egyre fontosabb szerepet tölt be a cég üzleti életében.

A német telekommunikációs vállalat tárgyalásokat folytat a GTS Central Europe céggel annak felvásárlásáról.

A varsói székhelyű GTS telekommunikációs cég vételára 600 millió euró lehet. Az üzlet megkötésének időpontja még nem ismert, és azt sem lehet tudni, hogy más befektetők érdeklődnek-e a GTS iránt.

A DT arra is rákényszerülhet, hogy megvásárolja a Mid Europa Partners (MEP) befektetési cég 40 százalékos részesedését a csehországi T-Mobile vállalatban. A T-Mobile a legnagyobb telekommunikációs szolgáltató Csehországban, 5,5 millió előfizetője van.

A DT 60,8 százalékos részesedéssel rendelkezik a cseh T-Mobile vállalatban, és azt tartaná ideálisnak, ha a MEP helyét egy másik befektetőcsoport venné át. Azonban ha olyan befektető jelenik meg, amivel a DT nem akarna társulni, akkor a német vállalat kénytelen lesz ajánlatot tenni. A sajtóértesüléseket a DT eddig nem kommentálta.

Megfigyelők szerint a DT törekszik meghatározni a kulcsfontosságú piacait, és egyszerűsíteni a működését. Közép- és Kelet-Európa a mostani gazdasági helyzet ellenére is kiemelt fontosságot élvez Wolfgang Specht, a Bankhaus Lampe elemzője szerint, aki ésszerűnek nevezte, hogy a DT olyan piacokon próbál terjeszkedni, ahol már sikerült megvetnie a lábát.

 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.