2013. április. 16. 10:23 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 16. 10:20 Vállalkozás

Érdemes Komlóra járni dolgozni

További 100 dolgozó felvételét tervezi a jelenlegi 200 mellé a Főkefe Nonprofit Kft. Komlón.

A város önkormányzata kedden, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a létszámbővítésre a megrendelések volumenének növekedése miatt nyílik lehetősége a főként megváltozott munkaképességűeket alkalmazó állami vállalatnak, amely ezzel együtt Komlón átáll a többműszakos termelésre. A Főkefe a létszámbővítés érdekében felvette a kapcsolatot a helyi munkaügyi kirendeltséggel és az önkormányzattal is - tették hozzá.

Az önkormányzat hangsúlyozta, a társaság szerepvállalása az átlagosnál nagyobb jelentőséggel bír a térségben, ahol rendkívül kevés a leszázalékoltak számára elérhető, részmunkaidős álláslehetőség. A cég mostani döntése jó hír, a bővítés megannyi komlói családnak jelent majd biztos havi jövedelmet - idézte a közlemény Polics Józsefet, Komló fideszes polgármesterét.

A Főkefe Nonprofit Kft. tavaly februárban jelentette be, hogy Komlón, az egykori Nagy László Gimnázium épületének földszintjén, alakította ki egyik termelési központját, ahol 200 alkalmazottal végeztet papíralapú irodaszergyártást és fóliacsomagolást.

Az országosan 80 fióktelepen mintegy négyezer embert foglalkoztató vállalat az üzem területének használatáért cserébe öt évre vállalta a létszám megtartását, és tervei szerint Komlón évi 250-300 millió forint értékben állít elő belföldön és külföldön egyaránt eladható termékeket.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.