Vállalkozás hvg.hu 2013. március. 21. 16:39

Újrahasznosítható a Chio csomagolása

Az Intersnack Magyarország Kft. leszerződött a speciális hulladékok újrafelhasználsára szakosodott TerraCycle-lel, így Európában elsőként Magyarországon indítja el a csomagolóanyagai gyűjtését.

A magyar származású Tom Szaky által alapított TerraCycle a hagyományos módon nem vagy nehezen újrahasznosítható hulladékok gyűjtésével és újrahasznosításával foglalkozik. Csokipapírt, cigis dobozt és mostantól chipszes zacskó visszagyűjtésével is bővül a tevékenységi kör. A 2001-ben alapított cég ma már 22 országban 35 millió ember részvételével működik sikeresen.

A Chioval kapcsolatos cél az, hogy a sós ropogtatnivalók csomagolása eztán ne kerüljön a szemétlerakó helyekre, hanem újrahasznosulva példál tolltartóként vagy éppen hátizsákként "szülessen újját". A gyűjtőprogram nem csak a környezettudatosságra hívja fel a figyelmet, hanem arra is lehetőséget nyújt, hogy a résztvevők  jótékony célokat támogathassanak.

A csomagolás mostantól nem szemét, haenm alapanyag
Fülöp Máté

Az Európa több országában is működő Intersnack elsőként Magyarországon biztosít lehetőséget a sós snackek csomagolásainak újrahasznosítására. A programban márkától és mérettől függetlenül gyűjthetők a chipsek, puffasztott snack-ek, sós pálcikák, krékerek, perecek, sós magvak, pattogatott kukoricák csomagolóanyagai.

Azokat eddig nem lehetett újrahasznosítani, de az együttműködésnek köszönhetően a a tasakokból, tálcákból újszerű, környezetbarát termékek készülhetnek. A teljes körű „recycling” egyike a legzöldebb hulladékkezelési módszereknek, ami alternatívát kínál a hulladékégetéssel és -lerakással szemben.

A programra magánszemélyek, csoportok, vállalatok és szervezetek egyaránt ingyenesen regisztrálhatnak a TerraCycle weboldalán. A részvételhez legalább 1500 g súlyú csomagolóanyagot kell összegyűjteni majd postai úton a TerraCycle címére küldeni. A csomagküldésért nem kell fizetni, mivel a Chio és a TerraCycle ennek költségeit átvállalja. A TerraCycle minden egység beküldött csomagolás után két forintot ír jóvá a gyűjtők számláján. Az összegyűjtött összeget a brigádtagok félévente felajánlhatják az általuk választott alapítványok, nonprofit szervezetek számára.