A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Team Business szakirányán tanulók, akik a finn Team Academy oktatási modellben tanulnak, valós üzleti környezetben, valódi projekteken dolgoznak.
A ’90-es évek Finnországából eredő, világszerte elterjedt „learning by doing” módszer sajátossága, hogy a hallgatók rendhagyó módszerekkel, a gyakorlati életben sajátítják el a vállalkozói készségeket. A hallgatók csoportjai eseti vagy folyamatos együttműködési megállapodásokat kötnek a munkájukra igényt tartó vállalatokkal, így nem elméleti síkon modellezik, hanem a projekteken dolgozva valós üzleti környezetben tapasztalják meg mindazt, ami a diploma megszerzése után vár rájuk – írja az Insider blog.
A képzési módszert Budapesten első alkalommal a BGF Pénzügyi és Számviteli Karán honosították meg. A hallgatók a képzés első félévében számos izgalmas projekten dolgozhattak: segédkeztek egy marketing- és reklámügynökség rendezvényeinek megszervezésében és lebonyolításában; kézikönyvet készítettek a legismertebb levelezőprogram használatához; honlapot szerkesztettek és üzemeltettek, és hasonlók. A képzési módszer rendhagyó abban a tekintetben is, hogy a hallgatók munkájukért valós bevételeket könyvelhetnek el: áraikat versenyképességre törekedve a piachoz igazítják.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.