2013. február. 04. 15:34 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. február. 04. 15:32 Vállalkozás

Csaknem tízéves mélységben a budapesti tőzsde

Egy év alatt hozzávetőleg felére esett a tőzsde forgalma januárban, csaknem tíz éve nem volt ilyen gyenge az évkezdet. A forgalom 96 százalékát négy blue chip kereskedése tette ki.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényszekciójának duplikált forgalma (az eladói és a vevői oldalon álló brókercég adata is szerepel ebben a statisztikában) ez év januárjában 396 milliárd forintot tett ki, ami alig fele az egy évvel korábbi adatnak. A múlt év decemberéhez képest viszont már élénkülést mutat az adat, az év utolsó hónapjához képest 54 százalékkal magasabb forgalmat sikerült produkálni – írja a Napi Gazdaság Online. Az eltérő számú kereskedési napok miatt a napi átlagforgalom 7,7 milliárd forintról 18,8 százalékkal, 9,2 milliárd forintra emelkedett decemberhez képest, de ilyen gyenge évkezdetre kilenc éve nem volt példa.

A teljes kötésmennyiség 64 százalékát az OTP kereskedése tette ki, a második helyen 16 százalékkal a Mol áll, míg a harmadik és a negyedik a Magyar Telekom és a Richter lett, 6, illetve 9 százalékkal. Így a négy nagy együttesen a teljes forgalom 95 százalékát tette ki januárban.

A részvénypiac forgalmának 16,8 százalékát az Erste Befektetési Zrt. adta, és ezzel szokás szerint az első helyen zárta a januári forgalmat. A második, szintén a szokásoknak megfelelően, a Concorde Értékpapír Zrt. lett 14,7 százalékos részesedéssel. Nagyon jól kezdte az évet az Equilor Befektetési Zrt., amely a forgalom 8,6 százalékának a lebonyolításával a harmadik helyet szerezte meg. Az öt legnagyobb forgalmat bonyolító befektetési szolgáltató közé a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe és a lengyel IPOPEMA Securities került be. Az első tízbe befért viszont még a kifejezetten magyar kisbefektetőkre szakosodott Random Capital is.

hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.