2013. január. 29. 15:45 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 29. 15:38 Vállalkozás

Nem ültetik be a Gazpromot a Mol horvát cégébe

Horvátország nem mérlegeli, hogy eladja az INA olajvállalatban birtokolt állami részvénycsomagot - mondta Slavko Linic horvát pénzügyminiszter kedden.

Linic Eszéken újságíróknak azt mondta, nem hiszi, hogy bármilyen esetben megfontolnák, hogy "harmadik félnek" eladják az állami részvényeket. A Moscow Timesra hivatkozva horvát lapok hétfőn azt írták, hogy az orosz Gazprom érdeklődne a részvények iránt, ha a kormány felkínálná őket megvételre.

Linic most arról is beszélt, hogy Horvátország nem elégedett a Molnak az INA-val kapcsolatos politikájával, mert nem ruháztak be az olaj- és földgázkutatásba vagy a finomítók felújításába. Amíg ez marad a helyzet, addig nehéz elképzelni, hogy bárki is mérlegelné az állami részesedés csökkentését, bármekkora szüksége is lenne a pénzre az államnak - tette hozzá.

A Mol 49,1 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a horvát olajvállalatban, a horvát állam pedig a részvények 44,8 százalékát birtokolja.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.