2013. január. 18. 10:58 bama.hu Utolsó frissítés: 2013. január. 18. 10:50 Vállalkozás

Elkelt a Zsolnay-gyár

Megszavazta a pécsi közgyűlés a Zsolnay-gyár eladását csütörtök este. Az erről szóló előterjesztésre három szocialista képviselő tartózkodása mellett mindenki igennel szavazott – olvasható a bama.hu-n.

Páva Zsolt polgármester az előterjesztés vitájában azt mondta: a befektető, Bachar Najari elkötelezett a gyár működtetése ügyében, és  pályázata érdemes a támogatásra. Példaként említette, hogy a jövőben exkluzív belvárosi Zsolnay-üzlet nyílhat Budapesten, illetve, hogy a szír származású svájci befektető a pécsi gyár erősségeinek számító termékek gyártása mellett is letette a voksát – olvasható a bama.hu-n.

Bachar Najari a Zsolnay-gyárban dolgozó szakembereket a cég legfőbb értékének tartja, így ők biztonságban vannak, sőt lesznek olyan korábbi dolgozók, akiket a befektető reményei szerint vissza is fognak hívni, mert tőlük is várják a porcelánmanufaktúra régi nevének visszaszerzését – ezt már  Csizi Péter alpolgármester mondta a vitában, aki hozzátette: a befektető által tervezett ésszerűsítések nem a termelésben dolgozó szakembereket érintik, ezekről a lépésekről később számol majd be.

Az ellenzék tagjai azt kérdezték a közgyűlésen, hogy Pécsen marad-e a gyártás. Páva Zsolt azt mondta: a tárgyalások során elérték, hogy a termelés is Pécsett maradhasson a jövőben.

A Zsolnay-gyár értékesítését megszavazták: három szocialista képviselő tartózkodása mellett mindenki igennel szavazott. 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.