InnoMax különdíjas az új generációs humán ügyviteli rendszer
Másodszor is nyert a kkv-szektorra szabott innovációs pályázaton a NEXON. Az Innomax díj, mely az alapító Invitel gyakorta hangoztatott missziójának, annak a gyümölcse, hogy az informatikai cég idehaza is megtalálja a valóban kreatív és innovatív kis-és középvállalatokat, cégeket, és felmutassa őket a szektornak. A pályázat is, és az idén a HVG különdíját elnyerő projekt is leírható négy kulcsszóval: innováció, hatékonyság, maximalizmus, kreativitás.
Az új generációs humán ügyviteli keretrendszerével másodszor is bizonyító NEXON-nál úgy látják, hogy a negyedik generációs termék kifejlesztését az új technológiai lehetőségek és az aktuális humánerőforrás-trendek találkozása motiválta. A fejlesztéseihez mintegy 260 millió forintos vissza nem térítendő támogatást is elnyertek az Európai Regionális Fejlesztési Alaptól, valamint az Új Széchenyi Terv Közép-Magyarországi Operatív Program (KMOP) keretében kiírt pályázaton, melyet az integrált humán ügyviteli informatikai platform fejlesztésére, a ráépülő munkaerő menedzsmentre, illetve optimalizálási szoftver kifejlesztésére fordítja a vállalat.
A NEXON alkalmazás és projekt ágazati igazgatója a 2011-es, a 70-250 fős vállalatok kategóriájában elért első helyezése után úgy látta, hogy az InnoMax pályázat azoknak lehet jó alkalom, akik szeretnék az innovációs potenciáljukra irányítani a piac és munkatársaik figyelmét. Nos, a cég az idén ezt ismételten megtette.
Az innováció jellege termékfejlesztés volt, az InnoMaxra a cég olyan új munkaerő menedzsment megoldással állt elő, mellyel a vállalatok bérköltsége optimalizálható, és amivel hatékony emberi erőforrás tervezést és beosztáskészítés válik lehetővé. Ehhez olyan megoldásra volt szükség, amely intuitív, grafikus felületekkel és megfelelő funkcionalitással támogatja a felhasználókat bárhol, bármikor.
Fontos szempont volt többek között, hogy a rendszer hatékonyan támogassa az üzleti döntéseket, mobil eszközökön is el lehessen érni, naprakészen kezelni tudja a törvényi változásokat. Ehhez olyan megoldásra volt szükség, amiben intuitív, grafikus felületekkel és megfelelő funkcionalitással támogatják a mobilizálható felhasználókat. Vagyis: a megoldást gyorsan változó igényekre is fel kellett készíteni, és olyan a felhasználói szemmel talán lényegtelennek tűnő finomságokra is odakellett figyelni, minthogy a rendszer böngésző-független lehessen.
A NEXON fejlesztési célja, hogy a nemzetközi piacon is versenyképes HRM keretrendszert építsen, amely hosszútávon alkalmas lesz a HR ügyviteli tevékenység komplex kezelésére és üzleti intelligenciává alakítására.