2012. november. 06. 14:47 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. november. 06. 15:42 Vállalkozás

Pátyra költözik egy ismert multi

Regionális disztribúciós bázist hoz létre Budapest közelében a Konica Minolta, amely a jövőben 11 régiós országot irányít majd Magyarországról - írja a Világgazdaság.

A kiszolgálási színvonal javulását, és költségei csökkenését várja új, Pátyon kialakított regionális disztribúciós központjától a Konica Minolta - közölte a VG.

A világ egyik vezető iroda- és nyomdatechnikai berendezéseket gyártó vállalata a 10 millió eurós beruházás keretében megvalósított egységből a tervek szerint 15 országot lát majd el.

A központ - amit egyébként a cég stratégiai partnere, a Kühne+Nagel üzemeltet - jövő augusztusban érheti el teljes kapacitását, ami napi öt kamionnyi áru befogadását és kezelését, illetve mintegy 850 küldemény útnak indítását jelenti.

Ken Osuga, a Konica Minolta Europe elnöke a társaság kedden tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a fejlesztést az indokolta, hogy a csoport számára kiemelkedően fontos a kelet-közép-európai térség, és komoly növekedési potenciált lát a régió országaiban. A vállalat az idén 260 millió eurós, azaz mintegy 75 milliárd forintos forgalmat érhet el a térségben, ami 13 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.

A disztribúciós központ kezdetben 30 főt foglalkoztathat, a jövőben azonban a Konica Minolta fokozatosan egyre több tevékenységet végezne az egységben, így a következő években az alkalmazottak száma is emelkedhet.

Az elképzelések szerint azt követően, hogy 2013 harmadik negyedévétől már a teljes régiót innen szolgálják ki, 2014 elejétől a szállítás előtti üzembe helyezést is Pátyon oldják meg, az esztendő második negyedévétől pedig egy új elektronikai hulladékkezelőt alakítanak ki a disztribúciós bázison.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.