Demján Sándor: "most már igazán vészhelyzet van"
Magyarországot csak a gazdaság talpraállítása tudja megmenteni - mondta Demján Sándor azon a rendezvényen, amelyen egyik legújabb kezdeményezését, a kis- és középvállalkozásoknak szóló beszerzési rendszert mutatták be.
"Kilenc éve azt mondtam egy interjúban, hogy vészhelyzetben van a magyar gazdaság, és lassan mi leszünk a régió legszegényebb országa. Mára igazam lett, most már igazán vészhelyzet van. Vészhelyzetben pedig meg kell találni a kilábalási stratégiát" - mondta hétfőn Demján Sándor a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége rendezvényén, amelyen hivatalosan is elindították a kis- és középvállalkozások közös beszerzéseit segítő rendszert. Hozzátette, volt egy ötlete, amelynek lényege, hogy ha sok kicsi cég összefog, akkor a gazdasági erejük és alkupozíciójuk közelít a nagyvállalatokéhoz - idézi a Népszabadság.
Demján Sándor arra számít, hogy összességében 150 ezer kis- és középvállalkozás csatlakozik majd a beszerzési rendszerhez, ami már egy akkora piac lesz, amelyért érdemes küzdeniük a szolgáltatóknak. A beszállítói oldalt is folyamatosan bővíteni akarják, s a cél, hogy a termeléshez szükséges nyersanyagtól kezdve az irodaszeren át bármit megkaphassanak kedvezményes áron a vállalkozások. Szerinte minden gazdasági előnyt meg kell ragadni a jelen körülmények között.
Mint Demján Sándor mondta, addig is, amíg a kormány komoly segítséget ad a kis- és középvállalkozásoknak, meg kell próbálni talpon tartani a szektort. Már csak azért is, mert Magyarországot csak a gazdaság talpraállítása tudja megmenteni - jelentette ki. Hozzátette, csak növekedésen keresztül tudjuk a szegénységet megszüntetni Magyarországon. Ha nincs növekedés, marad a szegénység.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.