Vállalkozás hvg.hu 2011. október. 18. 09:47

VG: alig jutnak hitelhez a kkv-k

Egyre nehezebben jutnak hitelhez a kis- és középvállalkozások, a bankok a jobb kkv-ügyfelekért versenyeznek - írja a Világgazdaság.

A hazai kkv-szektort alacsony beruházási kedv, borúlátás, a fogyasztás visszaesése és a nettó munkabér megemelésére vonatkozó kormányrendelet miatti aggódás jellemzi, miközben kevés a hitelképes cég  - írja keddi számában a Világgazdaság. A lapnak nyilatkozó Commerzbank-igazgató szerint több ágazatban elmarad a bevétel és a finanszírozási igény a válság előttitől, a hitelezés lassulása pedig a gazdasági növekedés gátja lehet.

Gyakran a kevés hitelképes vállalkozás sem jut hitelhez a szokásos finanszírozójától, mert a bankok hitelező készsége nem egyformán szilárd - mondta a lapnak az FHB Bank egyik vezetője. Más források pedig azt teszik hozzá, hogy a finanszírozás jelentős drágulásával kell számolni, hiányzik ugyanis az a likviditás, amely eddig külföldről folyt be a magyar pénzügyi szektorba.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.