2011. augusztus. 30. 16:35 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 30. 16:37 Vállalkozás

Csütörtöktől igényelhető az Agrár Széchenyi Kártya

Szeptember elsejétől igényelhető az Agrár Széchenyi Kártya - mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter kedden. A kártya 1, 2, 3 éves lejáratú folyószámlahitel, hitelkeretének összege minimum 500 ezer forint, felső határa 25 millió.

Fazekas Sándor szerint a konstrukcióhoz a magyar állam 2 százalékos kamattámogatást és kezességi díjtámogatást biztosít - tette hozzá a miniszter. A kormány az idén 600 millió forintot biztosít az Agrár Széchenyi Kártya kamat- és kezességi díjtámogatására.

Krisán László, a Ka-Vosz Zrt. vezérigazgatója kiemelte, hogy az Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitellel indul. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a területi kereskedelmi és iparkamarák, valamint a Ka-Vosz több mint 100 irodájában lehet igényelni országszerte. Egyelőre az OTP és a Volksbank kapcsolódott be a hitelfolyósításba, a későbbiekben a Széchenyi Kártya programban részt vevő többi pénzintézet is csatlakozik. A Széchenyi Kártya sikereiről szólva egyébként Krisán László elmondta: az indulás óta már a 200 ezredik igénylésen is túl vannak, 930 milliárd forint hitelt helyeztek ki, és ez jó alapot adott arra, hogy a mezőgazdasági szektor felé is nyissanak.

Herczeg András, az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA) ügyvezető igazgatója kiemelte: az Agrár Széchenyi Kártyához az alapítvány 80 százalékos kezességet ad, 15 millió forintig nem szükséges ingatlan fedezet, a 15-25 millió forint közötti hitel esetében a 15 millió forint feletti részre kérnek ingatlanfedezetet  a hiteligénylőtől, ezen kívül vállalták az egy napos automatikus bírálatot.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.