2011. április. 20. 15:22 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2011. április. 20. 14:13 Vállalkozás

Viszik, mint a cukrot - 54 ezer forintot keres a Dacia egy autón

A vállalat árbevétele 11,4 milliárd lejre (2,7 milliárd euróra) rúgott, ami 26,6 százalékos növekedést jelent az előző...

A vállalat árbevétele 11,4 milliárd lejre (2,7 milliárd euróra) rúgott, ami 26,6 százalékos növekedést jelent az előző esztendőhöz képest. Az értékesítést az export hajtotta, a román piac ugyanis negyedével szűkült tavaly, Nyugat-Európában azonban egyelőre igen kelendő a romániai márka.

A cég legnagyobb piacai jelenleg Németország és Franciaország, de a sikereket látva a vállalat vezetése komoly expanziót tervez az Egyesült Királyságban, s felmerült egy új termelőegység építése is. Az elképzelések szerint a Dacia Marokkóban építene gyárat, s innen látná el a kontinens nyugati részét.

A vállalat egyébként nyereségét is növelni tudta: a 300 millió lejes profit bő 30 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A Ziarul Financiar romániai gazdasági és pénzügyi napilap kalkulációi szerint a Dacia minden eladott autón 200 eurót, azaz mintegy 54 ezer forintot keres. A cég tavaly 341 ezer gépkocsit állított elő Mioveniben található egységében.

Ecoline

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.