2011. január. 10. 14:12 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 11. 06:13 Vállalkozás

Újabb lehetőségek az innovatív kis- és középvállalatoknak - EU Gateway Program

Az üzleti együttműködés a „Gateway to Japan” kampány sikerein és tapasztalatain alapul, mely nagyságrendileg 2 500...

Az üzleti együttműködés a „Gateway to Japan” kampány sikerein és tapasztalatain alapul, mely nagyságrendileg 2 500 európai cégnek segített japán üzleti partnerekkel történő kapcsolatteremtésben. A Program hazai szakmai koordinátora a Deloitte Zrt.

A korábbi, hagyományos programokkal szemben az EU Gateway Program a teljes folyamat során segítséget nyújt a résztvevők számára, akiket egy szakértőkből álló csapat fog segíteni a japán és a koreai üzleti környezet megismerésében, illetve saját stratégiájuk kialakításában: a különböző események előtt, alatt és után, sőt a japán és koreai potenciális partnerekkel folytatott személyes találkozók alkalmával is.

A korábbi “Gateway to Japan” Program (1994-2007) eredményeinek értékelése, majd továbbfejlesztése nagyon sok pozitív hozadékkal járt, például a japán piac jobb megismerésének, üzleti kapcsolatok építésének, a befektetési lehetőségek növelésének tekintetében. A Program célja, hogy elősegítse a kiemelt iparágakban működő társaságok adaptációs készségeinek növelését.

Az EU Gateway Program az alábbi szekciókban, egy két szakaszból álló pályáztatási folyamat keretei között biztosít bemutatkozási lehetőséget a kis- és középvállalatok számára:

• Építés és épülettechnológia – Korea (jelentkezés határideje: 2011. január 28.)
• Környezet és megújuló energiaszektor – Korea (a jelentkezés határideje: 2011. január 28.)
• Építés és épülettechnológia – Japán (jelentkezés határideje: 2011. április 22.)
• Orvosi eszközök és technológiák – Korea (jelentkezés határideje: 2011. május 6.)
• Információs és Kommunikációs Technológiák – Japán (a jelentkezés határideje: 2011. július 15.)

A tapasztalatok az mutatják, hogy ezekben a szektorokban tevékenykedő EU-s vállalatoknak szükségük van a jogszabályi keretek, a piaci környezet mélyebb ismeretére ahhoz, hogy sikeresen működjenek Japánban és Koreában.

Az alapos előkészítés és a folyamatos támogatás segít a távol-keleti piacokon gyakran előforduló problémák kezelésében, mint például a termékspecifikus szabványok alkalmazása, vagy a termékek elfogadtatása. Ez az új stílusú üzleti megközelítés lehetőséget teremt az európai, illetve a japán/koreai társaságok közötti együttműködésre és kiváló alkalom a távol-keleti üzleti modell és piaci környezet megismerésére.

A Program keretében Japánban összesen 30, Koreában pedig 15 üzleti hét megszervezésére kerül sor. Az üzleti találkozókat különböző gazdasági szektoronként szervezik meg, találkozónként mintegy 40 cég utazhat Japánba és mintegy 30 Dél-Koreába. 

Hogyan lehet jelentkezni?

A fent ismertetett szekciókra, határidők figyelembe vételével, az EU Gateway Program hivatalos honlapján, a www.eu-gateway.eu oldalon lehet jelentkezni.  A honlapon bővebb információk találhatók a Programmal kapcsolatban, valamint a sikeres regisztrációt követően a pályázat benyújtására is itt van lehetőség. Ezen kívül minden ország számára felelős koordinátor áll rendelkezésre, aki a Programmal és a jelentkezéssel kapcsolatban részletes információkkal áll az érdeklődő társaságok részére.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 26. 19:30

Hősök vagy gonosztevők: Veronai Detre, a magyar krónikairodalom első főgonosza, aki bedöntötte a hun birodalmat

A középkori magyar krónikaírók elfogadták az egyébként máig nehezen bizonyítható hun-magyar kontinuitás elméletét, így a Képes Krónika, illetve Kézai Simon munkája és Thuróczy János krónikája is a hunok történetével indul. Ezekben visszatérő szereplő egy bizonyos Veronai Detre, aki folyamatosan a hunok ellen intrikál és végül az ő érdeme lesz, hogy Attila király fiai egymás ellen fordulnak. De ki volt valójában Veronai Detre és mit lehet róla tudni a krónikák megállapításain túl?