Az új Széchenyi terv 155 milliárdot biztosít a kisvállalkozásoknak
Közel 155 milliárd forintnyi azonnal felhasználható forrást biztosít az Új Széchenyi Terv a kis- és középvállalkozások számára. A gazdaságpolitika új irányait kijelölő tervezet központi eleme a foglalkoztatás bővítése, amelyhez első lépés a magyar gazdaság megreformálása a kitűzött hét kitörési pontban foglaltak megvalósításával.
A vállalkozások fejlesztésére is fókuszáló Új Széchenyi Tervből kiindulva a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (Nefmi) hangsúlyt fektet - a KKV-szektor érdekében - az uniós források átcsoportosításáról, emellett pedig egyeztetéseket kezdeményezett a pályázati rendszer egyszerűsítéséről is - áll az Akkreditált Felnőttképzési Intézmények Országos Egyesületének (AFIOE) augusztusi hírlevelében. A Pályázati rovat aktuális kiírásai mellett interjút olvashatunk Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkárral is, aki a most készülő Nemzeti Közszolgáltatási Tervről, a munkahelyteremtés lehetőségéről és a Munka Törvénykönyvének új részleteiről is beszámolt.
Az augusztusi AFIOE hírlevél Jogszabályok rovatában informálódhatunk a közbeszerzési törvény módosításáról is, amelynek egyes passzusai a vállalkozókat érintő szigorításokra irányulnak, de tartalmazza azokat a könnyítéseket is, amelyek elősegítenék, hogy a kis- és középvállalkozások több munkához jussanak a közbeszerzéseken. Emellett a rovat egy új törvényről is tájékoztat, amelynek értelmében a kkv-szektornak a jövőben szélesebb körű és magasabb színvonalú támogatásban kell részesülnie.
Forrás:FISZ Hírügynökség
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel