2009. október. 26. 15:55 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. október. 26. 16:26 Vállalkozás

Miért drágább a tulajdoni lap?

Az olcsóbb elektronikus ügyintézés előtérbe kerülésével, valamint azért, hogy minél nagyobb teret nyerjen az e-ügyintézés, emelték meg a papíralapú hiteles tulajdoni lap másolatának árát.

A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek (Magosz) hétfői sajtótájékoztatójukon sérelmesnek tartották a földhivatali díjemelést és a falugazdászok átcsoportosítását. A papíralapú hiteles tulajdoni lap másolatát az utóbbi időben már egyre kevesebben igényelték. Előtérbe került ugyanis az elektronikus ügyintézés. A tulajdoni lapok hiteles és nem hiteles változatához is mind az ügyvédek, mind a közjegyzők, mind pedig az államigazgatási szervezetek így könnyebben hozzáférnek. A hiteles tulajdoni laphoz elektronikus úton az eddigi 4.000 helyett 3.600 forintért lehet hozzájutni, szemben a papíralapú dokumentum 6.250 forintos árával - tájékoztatott Dékány András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szóvivője. hozzátette azt is, nem titkolt cél az sem, hogy az elektronikus ügyintézés még nagyobb teret nyerjen az államigazgatásban.

A szóvivő elismerte ugyanakkor, hogy néhány ingatlan-nyilvántartási eljárás igazgatási szolgáltatási díja némileg emelkedett, például az elsőfokú eljárás díja 6 ezer forintról 6.600 forintra nőtt. A falugazdászok átcsoportosításával kapcsolatban Dékány András azt mondta, hogy a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalban (MVH) az utóbbi hetekben több lett a feladat, például az előrehozott támogatási kifizetések miatt. Ezért a többlet munka elvégzésére a tevékenységet ismerő, és hozzáértő szakembereket, falugazdászokat kellett ideiglenesen átcsoportosítani.

A falugazdászok - mint mondta - továbbra is ellátják eredeti feladatukat, de az őszi munkák befejezésének közeledtével már kevesebb alkalommal veszik igénybe alaptevékenységüket a gazdálkodók.

 

 

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.