2009. augusztus. 03. 13:20 Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 03. 13:09 Vállalkozás

Közel 3 millió eurós segély cégeknek

Egyelőre viszonylag kevés fogyott a cégeknek szánt állami segélyből Németországban, de hétről hétre több vállalat fordul segítségért az államhoz, derül ki a német gazdasági minisztérium belső elemzéséből, amelyről a Frankfurter Allgemeine Zeitung című lap számolt be hétfőn.

Az öt hónapja indult hitel- és hitelgarancia program iránti érdeklődés "érezhetően növekedett az utóbbi hetekben", áll a dokumentumban. A 115 milliárd eurós segélyalapból mostanáig 2,8 milliárd eurót osztottak szét 3545 vállalkozás között, de az alapot kezelő KfW állami fejlesztési bankhoz július végig már összesen 9 milliárd euró értékben érkeztek új hitelkérelmek. Az újonnan igényelt összeg kétharmadát - ez 6,44 milliárd euró - beruházásokra használnák fel a vállalatok, a kérelmek számát tekintve azonban a többség - 1302 hiteligénylő az 1986-ból - a napi működéshez szükséges készpénzinjekciót szeretne kapni az államtól. A minisztérium szakemberei szerint ez azt mutatja, hogy a válság enyhülésére utaló jelek ellenére "sok vállalkozás igen nehéz helyzetben van", és áthidaló hitelre van szüksége ahhoz, hogy túlélje a recessziót. A kérelmező vállalatok nagyság szerinti megoszlása alapján főként a kis- és közepes vállalatok helyzete látszik ingatagnak: közülük kerül ki a kérelmezők többsége. Ötszázmillió eurónál nagyobb éve bevételű cég 81 van a jelentkezők között. Ugyanakkor a nagyvállalatok igénylik értékben számolva a legnagyobb segítséget, összesen 5,9 milliárd eurót, amelynek 77 százalékából beruházásokat hajtanának végre, és csak 23 százalékát tervezik a likviditás biztosítására fordítani.
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. január. 08. 13:14

Hipóval mosott tojás, tesztek horribilis áron, na meg a rendeleti kormányzás – emlékszik, milyen volt a covid magyar módra?

Magyarország az a hely, ahol az öt éve elkezdődött világjárvány a túlárazott és felesleges beszerzésekről, a kormányzati propagandáról, az oroszok és a kínaiak helyzetbe hozásáról, a parlamenti demokrácia szembeköpéséről és az információk eltitkolásáról szólt. No és persze a nyunyókáról.