2009. április. 02. 16:17 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. április. 02. 16:16 Vállalkozás

A közszférában is szabad az út a nyílt forráskódú szoftverekhez

Csütörtökön megnyílt a nyílt forráskódú szoftverek és az...

Csütörtökön megnyílt a nyílt forráskódú szoftverek és az azokhoz kapcsolódó szolgáltatások beszerzésének lehetősége a költségvetési intézmények, valamint a közoktatás és a felsőoktatás számára - futósított az MTI a bejelentésről. 

Az ezt lehetővé tevő keretmegállapodás megkötésére vonatkozó közbeszerzési eljárás a Microsoft- és a Novell-termékekről szólóval együtt, azzal teljesen egyenértékű módon jelenik meg. A felhívásban ugyanakkora - 12-12 milliárd forintos - keretösszeg szerepel.

A döntés célja, hogy Magyarországon növekedjen a verseny, s a szakmai és a tudományos szervezetek esélyt és lehetőséget kapjanak arra: összefogva más piaci szereplőkkel erősítsék a nyílt szabványokon alapuló gondolkodásmód, tevékenységek és társadalomszervezés elterjedését.

"Az ULX egyértelműen üdvözli a MEH EKK kezdeményezését a nyílt forráskódú szoftverek beszerzésének megnyitásával kapcsolatban" - kommentálta a bejelentést Szentiványi Gábor, az ULX Nyílt Forráskódú Tanácsadó és Disztribúciós Kft. ügyvezető igazgatója. "Ezzel végre Magyarországon is megteremtődik az a lehetőség, hogy a világ vezető nyílt forráskódú gyártói, mint például a Red Hat, termékeivel és szolgáltatásaival egyenrangúan szerepelhessen közbeszerzési eljárásokban. Reméljük, hogy a most meghirdetett gyártósemlegesség a Tisztaszoftver programban is hamarosan érvényesülni fog" - tette hozzá Szentiványi Gábor.

A Red Hat, a világ vezető nyílt forráskódú megoldásokat nyújtó vállalata. A társaság a 2009. február 28-ával zárult üzleti évben 652,6 millió dollár bevételt realizált, amely 25 százalékos növekedés az előző évhez képest. Az előfizetésekből származó 541,2 millió dollár 20 százalékos bővülést jelent. 

Ecoline


hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.