2007. szeptember. 12. 06:54 Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 12. 12:20 Vállalkozás

Alapítson céget 6 óra alatt Nagy-Britanniában

Az Egyesült Királyság Európa egyik vezető kereskedelmi hatalma és pénzügyi központja, a világon a második legjelentősebb tőkeexportőr és tőkeimportőr. Az ország gazdasága az egyik legerősebb Európában, az infláció, a kamatláb és a munkanélküliség tartósan alacsony. Összeállításunkból kiderül, mit kell itt tudnia egy külföldi munkavállalónak, milyen adónemek vannak, miért egyszerű a cégalapítás, és mennyibe kerül, ha egyéni vállalkozóként kezdünk dolgozni.

A magyar állampolgárok 2004. május 1-jétől korlátlan ideig tartózkodhatnak az Egyesült Királyságban, amennyiben igazolt munkaviszonyuk van, vagy igazolni tudják, hogy önfenntartók, azaz van annyi jövedelmük, amennyiből meg tudnak élni, s így nem folyamodnak szociálpolitikai juttatásokért. Az Egyesült Királyságban a munkavállalás lehetősége szabad a magyaroknak, de a munkavállalóknak regisztráltatniuk kell magukat. Ez annyit jelent, hogy ki kell töltenünk egy regisztrációs nyomtatványt (Worker Registration Scheme), ami 50 fontunkba kerül, s igényelni kell a magyar társadalombiztosításnak megfelelő National Insurance azonosító számot is.

A cégalapítás sem bonyolult folyamat az Egyesült Királyságban: nem kell hozzá törzstőkét befizetni, és elintézhető az interneten is. A cégalapítás állampolgárságtól függetlenül mindenki számára elérhető , az egyedüli kívánalom, hogy az irodának az Egyesült Királyságban kell bejegyezve lennie. Lehet kész, szakcégek által megalapított vállalati csomagokat venni, amiket éppen azért hoznak létre, hogy ha valakinek gyorsan kell egy cég, szinte csak a polcról kelljen levenni: ez esetben 6-8 óra alatt elintézhető a dolog. Ha a vállalkozó nem kész céget vásárol meg, amely már minden regisztrációs kötelezettségnek eleget tett (ez az úgynevezett „off-the-shelf” vétel, mivel a cég csak papíron létezik a valódi tulajdonos megérkeztéig), akkor önmaga alapít céget. Ezt regisztráltatni kell a Company House-nál.

A cikket teljes terjedelmében itt olvashatja.