2006. július. 13. 09:40 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 13. 09:57 Vállalkozás

ÁNTSZ: 88 milliós bírságot szabott ki és 8 üzletet zárt be

Mintegy 88 millió forint bírságot szabott ki az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) júniusi élelmiszerellenőrzése során, a szabálytalanságok miatt nyolc üzlet működését felfüggesztették - tájékoztatott az ÁNTSZ.

Az ÁNTSZ összesen 6.919 ellenőrzést végzett 6.334 üzletben, nyolc üzlet működését függesztették fel a fogyasztók egészségének veszélyeztetése, szabálytalan és azonosíthatatlan élelmiszertárolás, illetve engedély nélküli tevékenység gyakorlása miatt. A közlés szerint az ellenőrzött üzletek 19,9 százalékában, 1.262 esetben vált szükségessé bírság kiszabása összesen 87.832.537 forint összegben.

Az ÁNTSZ szerint a leggyakrabban előforduló hiányosságok között szerepel a lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű termékek forgalmazása, a szakosított tárolás hiánya, a nem megfelelő hőfokon történő élelmiszertárolás és a szabálytalan mosogatás. "Az ellenőrzési tapasztalatok azt mutatják, hogy a nyers hús és a belőle készült töltelékáru származása nagyrészt nyomon követhető, de néhány esetben előfordult a nyomon követhetőség tekintetében súlyos szabálytalanság is" - áll a közleményben.

Mint írták, a gyermek- és ifjúsági táborok ellenőrzése kapcsán általánosságban megállapítható, hogy mind a főző, mind a tálaló konyhák esetében az étkeztetés közegészségügyi és higiénés körülményei megfelelőek. Mindössze egy gyermek-üdülő tábor főzőkonyhájának ellenőrzése kapcsán tapasztalták az ANTSZ munkatársai a közegészségügyi és higiénés szabályok durva megsértését. Ebben az esetben az élelmezésvezető nem rendelkezett megfelelő szakképesítéssel sem. A strandokon lévő üzletek ellenőrzése során kirívó közegészségügyi hiányosságot nem tártak fel. A közlés szerint az ÁNTSZ augusztus 31-ig fokozott ellenőrzéseket végez.
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.