2006. január. 24. 08:50 Utolsó frissítés: 2006. január. 23. 18:12 Vállalkozás

Tizennyolc remekmű

Magyar Kézműves Remek címmel tüntettek ki tizennyolc vállalkozót az Iparművészeti Múzeumban. A címeket Kiss Péter kancelláriaminiszter, illetve Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkarama elnöke adták át.

A cím nyertesei az idén többek között  Dobiné Vass Júlia fazekas, Szakál László, citerakészítő, Mosonyi Csabáné tojásíró népi iparművész, Arnold Fülöpné, gyöngyfűző, Balogh Gáborné, textilműves. Alkotásaikat az Iparművészeti Múzeum első emeletén állították ki.

A Magyar Kereskedelmi Kamara 2001. végén alapította meg a Magyar Kézműves Remek címet. A kezdeményezés célja, hogy támogassa a kiemelkedő minőségű hazai termékek piacra kerülését és azok hasznosítását, illetve hogy erősítse a kis- és mikro vállalkozások versenyképességét.
Magyarországon jelenleg 250 ezer olyan vállalkozást regisztráltak, amelyek a kézművességhez kapcsolódó tevékenységet végeznek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.