2012. november. 27. 11:45 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 27. 11:33 Karrier

Szénszünet lesz a Pécsi Tudományegyetemen

Elrendelték a szénszünetet a Pécsi Tudományegyetemen (PTE), a felsőoktatási intézménynek csak a betegellátásban érintett létesítményei és a kollégiumai lesznek nyitva december 22. és január 4. között.

A PTE kedden, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint erre az időszakra szabadságra küldik azokat a dolgozókat, akiknek a munkája nem érinti a betegellátási és ügyeleti feladatokat. A tervezett vizsgákat azonban megtartják az egyetem felnőttképzési karának épületében és a Tudásközpontban, erről időben tájékoztatják az érintett hallgatókat és oktatókat. Hozzátették, a rektori hivatalban és a gazdasági főigazgatóságon ügyeletet tartanak.

Az egyetem indoklása szerint a lépésre a költségvetését érintő 720 millió forintos év végi zárolás miatt kényszerül. Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy ezzel a zárolás legfeljebb 5-10 százaléka takarítható meg. A többit a folyamatban lévő, előre tervezett kisberuházások, felújítások leállításával, a karbantartási költségek minimalizálásával és az alaptevékenység ellátásához nélkülözhetetlen beszerzések átütemezésével próbálják kigazdálkodni.

A közlés szerint létszámleépítés nem szerepel a zároláshoz kapcsolódó intézkedési tervek között.

A PTE már korábban jelezte, hogy a takarékosság jegyében fontolgatja szénszünet bevezetését is. Hasonló döntést hozott vagy tervez a Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Óbudai Egyetem és a Károly Róbert Főiskola is.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.