Fejlesztenék a zalaegerszegi műszaki képzést
Fejleszteni kell a műszaki képzést Zalaegerszegen - jelentette ki Gyutai Csaba polgármester szerdán, a zalaegerszegi műszaki felsőoktatás tízéves évfordulója alkalmából rendezett emlékrendezvényen.
A fideszes polgármester szerint a zalaegerszegi műszaki képzést a városban és a városkörnyékén működő vállalatok igénye hozta létre. Az iparág szakemberigénye továbbra is megvan, ezért erre alapozva tovább kell fejleszteni a műszaki képzést a városban. Úgy fogalmazott: az ország és a helyi gazdaság szempontjából a műszaki területnek kiemelt jelentősége van.
Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP), Zalaegerszeg alpolgármestere köszöntőjében azt mondta: az egyetem, a városvezetés és a vállalatok részéről hatalmas összefogás kísérte a munkát. Kiemelte, hogy Szalai Annamária országgyűlési képviselőként és a felsőfokú oktatásáért közalapítvány alapító elnökeként is segítette a munkát.
Felolvasta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének levelét, amelyben Szalai Annamária erre a három évre emlékezett vissza, és arra az összefogásra, melynek eredményeképpen elindulhatott a műszaki képzés Zalaegerszegen.
Varga Mihály, a Nyugat-magyarországi Egyetem gépészeti és mechatronikai intézetének igazgatója emlékeztetett, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel főszerepet vállalt a zalaegerszegi műszaki képzésben. A Nyugat-magyarországi Egyetem 2010-től kapcsolódott be képzésbe.
A műszaki felsőoktatás a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány koordinálásával és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel együttműködve 2002 szeptemberében indult el gépészmérnöki főiskolai szakon a zalai megyeszékhelyen.
A képzés 2004-ben mechatronika szakiránnyal bővült. 2010-ben a BME-től a Nyugat-magyarországi Egyetem vette át a képzést, létrehozták a gépészeti és mechatronikai intézetet, valamint a Zalaegerszegi Műszaki Képzési és Kutatási Központot.