Szükség van felsőoktatási reformokra, de az egyetemek integrációjával és a finanszírozás átalakításával kapcsolatos elképzelések mögött nem látszanak sem szakmai, sem gazdasági érvek – áll a Budapesti Corvinus Egyetem kilenc diákszövetségének közleményében.
A Corvinus-karok integrációjának és a bolognai rendszer bevezetésének voltak hibás lépései, de semmi nem indokolja, hogy a saját kategóriájukban kiemelkedő tanszékeket más felsőoktatási intézményekhez csatolják – olvasható a corvinusos diákszervezetek és szakkollégiumok, köztük a Rajk László Szakkollégium, az Európai Hallgatók Hálózatának Egyesülete és a BCE Széchenyi István Szakkollégium közös állásfoglalásában.
A hallgatók szerint a Corvinus feldarabolásával súlyos veszteségek érnék „az önszerveződő műhelyekre épülő elitképzést”, például a szakkollégiumi rendszert, amely kiemelkedő szakmai színvonalon működik. „A társadalomtudományi alapú közgazdászképzés olyan értéke a magyar felsőoktatásnak, amelynek egységét meg kell őrizni. A világ élvonalába tartozó intézményi példák (London, Koppenhága, Stockholm) bizonyítják a társadalomtudományi, gazdálkodástudományi és közgazdaságtudományi képzések közötti szinergiák erősségét. Ennek a három karnak bármilyen intézményi felállásban együtt kell maradnia” – írják. A témáról bővebben az Eduline oktatási oldalon olvashat.