Egyre gyakrabban hallani az úgynevezett stresszinterjúról: akadnak olyan HR-esek, akik szerint az álláskeresők „idegesítésével” több információhoz lehet jutni a jelentkező várható teljesítményéről. Mi a teendő, ha az álláskereső egy stresszinterjú kellős közepén találja magát?
Nincs egyetértés HR-es körökben a stresszinterjút illetően: sokan még azt is kétségbe vonják, hogy egyáltalán hasznos-e. Mi utalhat arra, hogy az álláskeresőre stresszinterjú vár?
Gyanút foghat a pályázó, ha félórás várakoztatás után végre behívják, majd szúrós tekintettel követik minden mozdulatát. Az interjúztató kérdez, de nem is kíváncsi a válaszra, hanem közbevág: „Csak ennyi?”. Furcsa kérdések záporoznak, nem figyelnek a jelöltre, amint beszélni kezd, és a szobában egyébként is nagyon meleg van, a szék pedig kényelmetlen és túl alacsony. Miközben az álláskereső hebegve-habogva mentegetőzni kezd, hirtelen rádöbben: stresszinterjún van. Ilyenkor a pályázónak minél hamarabb el kell döntenie, hogy hajlandó-e belemenni a játékba vagy sem. Mérlegelni kell, hogy elég fontos-e számára az adott állás.
A témáról bővebben a Jobline Magazin oldalán olvashat.