Rejtélyes, új HR-es munkakör
Vajon kell-e, hogy több legyen a HR szerepe az egészségmegőrzésben, mint néhány juttatási opció biztosítása? Amerikában a HR-esek 66 százaléka gondolja úgy: az ő felelősségük, hogy konkrét egészségügyi problémák megoldásában is segítsenek a dolgozóknak - derül ki egy amerikai kutatásból. De mi a helyzet itthon?
A hazai egészségmegőrző gyakorlatok egyik sarkalatos kérdése a dohányzás. Sokszor diszkriminációt is felvető kérdéskörként jelenik meg és szocializációs szempontból is kihívást jelenthet a HR-eseknek. Számos vállalatnál a dohányzóhelyiség kvázi klubszobaként működik, itt cserélnek gazdát a lényeges információk, így a nemdohányzók is arra kényszerülnek, hogy alkalmanként megforduljanak itt.
HR-es szempontból ez több kérdést is felvet. Egyrészt ez egy olyan információs pont, ahol a HR-nek érdemes képviseltetni magát. Másrészt a lehetőség növeli a dohányzásra való rászokás és visszaszokás lehetőségét. A dohányzás kültérre helyezésével valamennyire oldható a klubjelleg, viszont egy nagyon fontos információs csatorna vész el. Alternatív megoldás lehet klubszoba, esetleg edzőterem kialakítása vállalati kultúrától függően. A dohányzás kérdésköre azonban pusztán egy alapprobléma, ami egészségmegőrzés kapcsán gyakran felmerül, ennél sokkal tovább kell mennünk, ha a HR egészségmegőrző szerepét vizsgáljuk. (...)
A wellness menedzser fogalma hazánkban még szokatlannak tűnhet. Nyugati országokban számtalan álláshirdetés tanúskodik arról, hogy egy elterjedt, sőt stratégiai munkakörről van szó: a wellness menedzser az adott vállalat egészség és jóléti (Health&Welfare) stratégiáját hivatott támogatni azáltal, hogy működteti, fejleszti és felülvizsgálja a cég wellness programját. A cikk teljes szövegét itt olvashatja.
Tartalmi partnerünk a HR Portal.