2010. április. 19. 12:50 Utolsó frissítés: 2010. április. 19. 13:25 Karrier

Hogyan dolgozunk majd tíz év múlva?

Térjünk vissza az ember természetéhez jobban illeszkedő élet- és munkaformához! - valójában ez az üzenete a Charles Handy vezetéstudományi szakíró és gondolkodó által felvázolt jövőképnek, amely szerint a jövő a szabadúszóké, és nem az irodában eltöltött időt, hanem a teljesítményt fogják megfizetni.

Az önmagát társadalomfilozófusként definiáló Charles Handy a London Business School professzora, több, a szervezetfejlesztéshez kapcsolódó alapmű szerzője. Véleménye szerint lejárt a mindent maguk előállító, mindent kontrolláló nagy szervezetek kora, és a jövőben sokkal több ember fog külsősként, valamilyen szerződéssel, de nem alkalmazottként dolgozni a szervezeteknek, az állandó munkaviszony ugyanis túl drága lesz a cégeknek. A vállalatok tehát a munkatársaknak csak egyharmadát foglalkoztatják majd alkalmazottként, a többiek alvállalkozóként, szabadúszóként dolgoznak. „Ennek gyakorlata nem azonos a mai outsource struktúrákkal, hiszen e modell szerint az outsource cég munkatársainak jelentős része is szabadúszó” - magyarázza Kürti Tamás, a Kürt Zrt. alelnöke, hozzátéve, hogy a Handy-féle elgondolás szerint sokkal hatékonyabban tudunk dolgozni, működni, ha nem vagyunk bezárva egy irodába, nincsenek fizikai gátjaink. Az elméletről és a hazai gyakorlatról bővebben itt olvashat.

Tartalmi partnerünk a HR Portal.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.