2009. június. 17. 11:04 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 17. 11:16 Karrier

Kérdőjelek: újjászervezik a Katapult Mentorprogramot

Újjászervezték a Katapult Mentorprogramot; napokon belül megkötik a szerződést az oktatási minisztériummal, így elhárulnak az anyagi akadályok az újrakezdés elől - közölte Szűcs Gabriella, a program vezetője.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnökségi tagja kiemelte: az elmúlt hónapokban a Katapult Mentorprogrammal kapcsolatos anomáliák miatt veszélybe került a kezdeményezés valódi célja. Megrendült az emberek bizalma a hátrányos helyzetű hallgatókat segítő program iránt, ugyanakkor mentorokra óriási szükség van a folytatáshoz - tette hozzá.
 
Tájékoztatása szerint idén mintegy hatezer hátrányos helyzetű diák jelentkezett a hazai felsőoktatásba, akiknek a beilleszkedését és a sikeres diplomaszerzését segíteni kell. A program célja ugyanis az, hogy segítsék az elsőéves hátrányos helyzetű hallgatókat a tanulmányi, oktatási és a hallgatói élettel kapcsolatos ügyekben. 

"Most azon dolgozunk, hogy ténylegesen fel tudjuk újra építeni a mentorprogramot" - közölte, rámutatva arra: eddig is nagy szükség volt a segítők munkájára, de - figyelembe véve a felsőoktatásba jelentkezők szociális összetételét, családi hátterét - ezután még inkább szükség van mentorokra. Ennek érdekében a szervezők országos toborzó körútra indulnak, s várják a segíteni kész fiatalok jelentkezését. 
 
A hátrányos helyzetűeket felkaroló mentorprogramot az oktatási tárca hozta létre 2005-ben, annak működtetésére a HÖOK a Hallgatókért Alapítvány kapott megbízást. 
  
Hiller István oktatási miniszter március 12-én jelentette be, hogy a minisztérium feljelentést tett a Katapult Mentorprogramnál történt szabálytalanságok miatt a nyomozóhatóságnál, ismeretlen tettesek ellen. Az eljárás lezárultáig a miniszter felfüggesztette hivatalából Borovszky Tímea esélyegyenlőségi főigazgatót. 


hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.