2009. február. 18. 10:29 MTI Utolsó frissítés: 2009. február. 18. 10:29 Karrier

Mennyit keresnek az APEH-nél?

A havi nettó átlagjövedelem a 13. havi fizetést és a jutalmat is beleértve - 162 091 forint volt tavaly az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál (APEH), ebből a havi nettó átlagjutalom 44 465 forintot tett ki - hozta nyilvánosságra a hivatal keddi sajtótájékoztatóján.

A Magyar Nemzet februári cikke szerint a hivatal tavaly összesen 16,7 milliárd forint prémiumot osztott szét az APEH 15 600 munkatársa között.

Daróczi Dávid kormányszóvivő korábban azt mondta: hozzávetőleg tíz éve van hatályban az a szabályozás, amely automatikussá teszi az APEH-dolgozók jutalmazását. Erre akkor kerülhet sor, ha az adóhatóság jobban működik, azaz több bevételre tesz szert, mint amennyit a költségvetés készítésekor meghatároztak.
 
Az adóhatóság kimutatása szerint tavaly egy 1500- 5 000 munkatársért felelős igazgató nettó átlagjövedelme - a jutalommal együtt - havonta 692 332 forint, egy felsőfokú végzettségű ügyintézőé pedig átlagosan 172 336 forint volt.

Egy középfokú végzettségű ügyintéző pedig havonta átlagosan nettó 113 558 forintot, egy ügykezelő nettó 87 444 forintot, egy fizikai alkalmazott nettó 102 414 forintot keresett, ugyancsak beleértve a jutalmat.
 
Szikora János, az APEH elnöke szerint ez egyáltalán nem tekinthető soknak, az alacsony jövedelmek miatt a fővárosban nehezen is tudták betölteni a létszámkeretet. Ráadásul az illetmény (bér) 2005 óta kevesebb mint háromnegyedét teszi ki az átlagkeresetnek. Az IMF észrevételezte is, hogy a jövedelem nagy része bizonytalan - mondta Szikora János.
 
Az APEH elnöke szerint a jutalom nem motiválja az adómegállapítások növelésére a munkatársakat, mértéke ugyanis nem ahhoz, hanem az államháztartás adóbevételeihez van kötve.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.