A magyarok 63 százaléka továbbképezné magát
A magyar felnőttek 63 százaléka tervezi, hogy a következő néhány évben tovább képezi magát - derül ki a Szonda Ipsos reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Az emberek négytizede azt fontolgatja, hogy saját foglalkozásán belül keres majd valamilyen, a fejlődését szolgáló tanfolyamot, 24 százalékuk pedig új szakmát kíván tanulni. A fiatalok vannak leginkább lendületben, 32 százalékuk akarja elmélyíteni jelenlegi tudását, és 23 százalékuk szeretne teljesen új foglalkozást elsajátítani, miközben 22 százalékuk egyszerre mindkettőben gondolkodik - derül ki a Szonda Ipsos felméréséből.
A kutatás során felmérték a megkérdezettek nyelvtanulási szándékait is, eszerint 38 százaléknyian továbbfejlesztik mostani tudásukat, 22 százaléknyian pedig belekezdenek egy új nyelv elsajátításába.
A meglévő nyelvtudás elmélyítésének igénye minden társadalmi rétegben megfigyelhető, de az átlagosnál sokkal nagyobb ez a vágy az érettségizettekben és a diplomásokban (51, illetve 56 százalék) valamint a fiatalok körében (62 százalék). Új nyelv tanulásának szándéka ugyanakkor alig észlelhető a 60 év felettiek között: mindössze 2 százalékuknak vannak ilyen tervei.
Az emberek többsége - 54 százaléka - szerint az élethosszig tartó tanulás segít az érvényesülésben a munkaerőpiacon, így ők tanulni szeretnének a közeljövőben. A lakosság 41 százaléka ugyanakkor szkeptikus az élethosszig tartó tanulás hasznát illetően, szerintük a képzettség nem sokat számít, az boldogul, akinek jó kapcsolatai vannak.