Stresszes magyarok: a munkára fogjuk?
Az utóbbi években egyre fontosabb az idő rugalmas beosztása a társadalom többsége, még a nem dolgozók számára is; ezzel összefüggésben jellemzően a hölgyek érzik inkább úgy, hogy alig jut idejük magukkal foglalkozni - áll a GfK Hungária Piackutató Intézet legújabb jelentésében.
GfK Hungária 2008. tavaszi vizsgálata szerint a legtöbben a stressznek tudják be, hogy az időkihasználásuk nem megfelelő, ugyanakkor ezt az állítást az inaktívak is igaznak vélik önmagukra nézve, tehát nem feltétlenül a munka okozza a stresszt. Az intézet arra a következtetésre jutott, hogy a nőkre saját bevallásuk szerint sokkal rosszabbul hatnak a stresszes helyzetek, mint a férfiakra.
A dokumentumban az is szerepel, hogy a megkérdezett ezer fő többsége azt vallja, azok az emberek, akik a stressz miatt panaszkodnak, gyakran maguk is hibásak.
A stresszel összefüggésben kíváncsiak voltak a kutatók arra is, mit gondolnak a megkérdezettek saját teljesítményükről, amikor szorít az idő. E tekintetben a két nem között nincs különbség, viszont 2008-ban már kevésbé jellemző a lakosságra, hogy "időprésben" jobban teljesít.
A megkérdezett közül leginkább a 20-49 éves korosztály lenne hajlandó költeni olyan termékekre, amelyek megkönnyítik a napi ügyintézést. A szabadság tervezése - az adatok tükrében - spontán módon történik. A válaszadók bevallása szerint nem igazán jellemző, hogy fél évvel a szabadságuk előtt tudnák, hol fogják azt eltölteni.