Új digitális szakadék alakul ki: jön a mobil elit
A vállalatoknak csupán 17 százaléka gondoskodott arról, hogy valamennyi alkalmazottjuknak biztosítsák a rugalmas munkavégzéshez szükséges feltételeket, miközben az európai munkavállalók 94 százaléka igényelné ezt a lehetőséget.
A kutatás eredményei |
• Az alkalmazottak 94 százaléka szeretne rugalmas munkavégzést, de csupán a vállalatok 17 százaléka biztosítja ezt a lehetőséget a vállalat összes dolgozójának. • Az alkalmazottak 31 százaléka akár fel is mond, ha a vállalat nem biztosítja neki a rugalmas munkavégzés lehetőségét. • A szenior menedzserek 30 százaléka véli úgy, hogy a rugalmas munkavégzés lehetőségének és az ahhoz szükséges technikai eszközöknek a biztosításával vállalatuk sikeresebben szállhat versenybe a versenytársakkal szemben a világpiacon. • A kis- és középvállalatok jóval kevésbé (57 százalék) ajánlják fel munkavállalóik számára a rugalmas munkavégzés lehetőségét, mint a nagyobb vállalatok (74 százalék). • A munkavállalók közel fele (44 százalék) véli úgy, hogy az a vállalat, amelyik biztosítja a rugalmas munkavégzés lehetőségét alkalmazottainak, szakít az elavult munkafeltételekkel. |
A kutatás végeredménye alapján az európai munkavállalók 78 százaléka fontolóra venné a munkahelyváltást, ha biztosítanák számukra a rugalmas munkavégzést és a hozzá szükséges technikai eszközöket. A megoldással járó előnyöket nem csupán a családos nők és férfiak igénylik: a megkérdezettek 78 százaléka jelezte, hogy nyugdíjazásuk után szívesen folytatnák a munkát, amennyiben felajánlanák számukra a lehetőséget.
„A digitális szakadék kifejezést eddig abban az esetben használtuk csupán, mikor arról beszéltünk, hogy egyesek számára elérhetőek az új technológiai eszközök, míg mások számára nem” – mondta Dancsi András, az Avaya Magyarország ügyvezető igazgatója. „A kutatás eredményei bizonyítják, hogy egy új digitális szakadék is kialakulóban van: vannak vállalatok, melyek képesek a munkaerő termelékenységét és hatékonyságát fenntartani, sőt növelni azáltal, hogy legjobb munkatársaikat megtartják – míg más vállalatok piaci helyzetüket kockáztatják, mivel nem biztosítják munkavállalóik számára azt a technológiai támogatást, melyre igényt tartanának.”
„Az egységes kommunikációs megoldások segítségével a munkáltatók gyorsan, könnyedén és ráadásul költséghatékonyan teljesíthetnék alkalmazottaik elvárásait, miközben még produktivitásuk is növekedne. Ezzel a lépéssel mindkét fél nyerne” – folytatta Dancsi András.