Toplista: kik dolgoznak a legtöbbet a világon?
A Nemzetközi Gazdasági és Fejlesztési Szervezet (OECD) 2008-as felmérése szerint Dél-Korea lakói megszállottként dolgoznak, míg a hollandok és a németek komótosabb tempót diktálnak - derül ki a Forbes magazin weboldalán közzétett felmérésből. Na de mennyit dolgozunk mi, magyarok?
Az OECD idei felméréséből kiderül, hogy a dél-koreaiak dolgoznak a legtöbbet az OECD-országok lakói közül, munkavállalói ugyanis évente átlagosan 2357 órát „robotolnak”. A második legdolgosabb nemzet a görög, évi 2052 órával. A lista harmadik helyét - körülbelül évi kétezer munkával töltött órával - holtversenyben Csehország, Lengyelország és Magyarország foglalja el. A 32 nemzet lakóinak munkakedvét tükröző listán az Amerikai Egyesült Államok a 9. helyen áll, egy amerikai állampolgár átlagosan évi 1797 órát dolgozik.
Felfokozott iramban. © sxc.hu |
A Nemzetközi Gazdasági és Fejlesztési Szervezet listáján a 20. helyen Nagy-Britannia áll, ahol viszonylag hosszú a munkahét, ám az alkalmazottaknak 20 nap fizetett szabadság jár, szemben az Egyesült Államokkal, ahol a dolgozók évi 10 szabadnappal gazdálkodhatnak. Franciaországban a munkavállalóknak 5 hét szabadság jár. Az eltérő kulturális szokások mellett, amelyek az egyes nemzetek munkához való viszonyát befolyásolják, a szabadságolási szokások is alakítják a munkaórák számát.
Az olaszok a lista 8. helyét szerezték meg, míg a mexikóiak a 7. helyen állnak. Mindkét országban sok a magánvállalkozó, akiknek időbeosztása meglehetősen rugalmas. Hogy mely nemzet képviselői mennyit dolgoznak, függ az adott ország politikájától, és persze az eltérő adózási rendszertől is. Az OECD felméréséből az is kiderül, hogy a nemzeti adók emelése hátrányosan befolyásolja a munkával eltöltött órák számát.