Ne ódzkodj az extravagáns megoldásoktól, ha állást keresel!
A csalódott és elcsigázott álláskeresők végső elkeseredésükben gyakran szokatlan módszereket vetnek be, mondván: most már úgyis mindegy! De megéri mindez? Meddig mehetünk el annak érdekében, hogy megkaparintsuk az áhított munkát? Furcsa taktikák, bizarr megoldások vagány keresgélőknek!
Ne ülj ölbetett kézzel! |
Extravagáns módszerek kísérletező kedvű állásvadászoknak
Amikor az állásles megszokott taktikái befuccsolnak — egyetlen vállalat sem reagál a szétküldött önéletrajzra, állásinterjúra sem hívnak — és már nincs veszítenivalód, érdemes „kibújni a bőrödből”. Mivel és hogyan próbálkozz?
Egy vállalkozó szellemű amerikai fiatalember, aki biztosítási ügynökként már hónapok óta nem jutott megbízáshoz, kiállt az előző munkahelyéhez közel eső forgalmas utcasarokra „állást akarok” feliratú táblával a nyakában. A szokatlan demonstrációnak meglett a gyümölcse, az egyik országos napilapban megjelent írás végül is álláshoz juttatta a férfit.
Szemérmesebb vagy annál, hogy ily módon tárd ország-világ elé átmeneti sikertelenségedet? Próbálkozz hasonló, ám jóval diszkrétebb módszerrel: készíts egy „munkát akarok” feliratú pólót. Ha legközelebb állásvadászatra indulsz, vagy csak cél nélkül cirkálsz a városban, kapd magadra saját gyártmányú pólódat! Egy kis szerencsével rábukkanhatsz egy elfogadható – akár átmeneti — lehetőségre, és környezeted nemcsak jó heccként könyveli el megjelenésedet. Állásinterjúra azonban ne menj ilyen öltözékben, mert őszinteséged és találékonyságod valószínűleg az ellenkező hatást váltja majd ki leendő munkaadódban. Tehetős és bolondozásra hajlamos álláskeresők akár az autójukat is díszíthetik hasonló feliratokkal.
A meggondolatlan és az okos álláskereső ismérvei
Gyakran pengeélen táncol, aki vakmerően vág bele az állásvadászatba. Extravagáns húzással demonstrálnád találékonyságodat és elszántságodat? Vigyázz, mert a cseles, ötletes megoldások gyakran visszafelé sülnek el, ha attrakciód rámenős, elkoptatott vagy bugyuta, csak károdra válik.
Talán szokatlan, de külföldön egyre több álláskereső folyamodik ahhoz a bizarr megoldáshoz, hogy az utcasarkon osztogatja önéletrajzát, mint a szórólapot. Egyesek végső kétségbeesésükben — és kreativitásukat latba vetve — arra vetemednek, hogy buszok oldalán reklámozzák szaktudásukat. Szembetűnő termékei ezek az állásvadászatnak, ám nem biztos, hogy hatékonyak, mert valószínűleg nem a megfelelő célcsoport figyelmét ragadják meg. Egy komoly szaktudást igénylő állás esetében a munkaadó általában nem díjazza a harsány magamutogatást. Ezért aztán jóval kifinomultabb módját is választhatod az álláskeresésnek: nézz utána, milyen területen és melyik vállalatnál szeretnél dolgozni, a neten pedig szerezz be minden elérhető információt. Ezután jelentkezz a cég munkaügyi osztályán és érdeklődj, hogy milyen állásokat hirdettek meg legutóbb.
Azok, akik az álláskeresés során összetett stratégiát alkalmaznak, jobban járnak, mint azok, akik egyetlen módszerre építenek. Amikor állást keresel, ne hagyd figyelmen kívül a jól bevált utakat: böngészd az álláshirdetéseket, járj állásinterjúra, állásbörzére, jelentkezz egy fejvadász cégnél, és továbbra is küldd el minél több helyre az önéletrajzodat.
Emellett még hirdethetsz a neten vagy napilapban, házfalakon és közlekedési eszközökön: buszon, villamoson vagy léghajón. Bekopoghatsz a kiszemelt cégekhez, és kis utánajárással azt is kiderítheted, hogy melyik vállalatnál keresnek friss munkaerőt — mégha nem is hirdetik. Bármelyik megoldást választod, a lényeg, hogy lelkesedésed soha ne lankadjon, mert kitartásod előbb-utóbb meghozza gyümölcsét.
Karrier
hvg.hu
2006. szeptember. 13. 15:37
Öt módszer, hogyan borítsd ki leendő főnöködet
Karrier
hvg.hu
2006. szeptember. 20. 14:38
Túlképzett vagy? Alkalmazkodj a körülményekhez!
Karrier
hvg.hu
2006. szeptember. 14. 16:16
Utálod a munkádat, vagy ez csak nyár végi depresszió?
Karrier
hvg.hu
2006. szeptember. 15. 16:05