2006. január. 26. 10:13 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 26. 10:17 Karrier

Az EU nem finanszíroz munkahelyvándorlást az új tagországokba

Az Európai Unió támogatásait nem lehetséges arra felhasználni, hogy munkahelyek a régebbi EU területéről az új tagországokba tevődjenek át – hangoztatta szerdai sajtótájékoztatóján az Európai Bizottság ipari felelőse, Günter Verheugen.

Az unióban az alkotmányos szerződésről tavaly szervezett népszavazások előtt vitát kavart a cégek határon túli termeléskihelyezésének kérdése, az úgynevezett delokalizáció, a téma vélhetően szerepet játszott a franciaországi szavazás nemleges eredményében.

Verheugen ipari biztos most egy német beadvány kapcsán azt hangoztatta, hogy uniós pénzeket nem lehet úgy munkahelyek létesítésére fordítani, hogy közben egy másik tagállamban munkahelyek semmisülnek meg. A német megkeresés alapja az volt, hogy egy svéd cég Németországból Lengyelországba kívánja áthelyezni termelését.

José Manuel Durao Barroso bizottsági elnök mindazonáltal – szintén Brüsszelben – Verheugen véleményének megerősítése mellett arról is beszélt, hogy még mindig jobb, ha a munkahelyek az EU-n belül cserélnek gazdát, mint ha a termelés kihelyezése unión kívüli országokba, például Ázsiába irányul. Ráadásul nincs is bizonyíték arra, hogy uniós pénzek eddig szerepet játszottak volna bármilyen unión belüli delokalizációban.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.