2006. január. 24. 14:47 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 24. 14:48 Karrier

A melegek többet keresnek

A meleg férfiak jövedelme Nagy-Britanniában átlagosan 40 százalékkal magasabb, mint heteroszexuális munkatársaiké. A nőknél is csaknem hasonló a helyzet.

Melegek felvonulása Sao Pauloban. Sokan
vannak és sok a pénzük
© AP
A teljes időben foglalkoztatott homoszexuális férfiak évente átlagosan 34200 fontot – 12,5 millió forintot – keresnek, míg a heteroszexuálisok csak 24800-at – nem egészen 9 milliót -, azaz a különbség 9400 fontra (3,5 millió forintra) rúg. A leszbikusok évi 6 ezer fonttal – bő 2 millió forinttal – kapnak többet a férfiakhoz vonzódó kolléganőiknél.

A szexuális irányultság szerinti jövedelmi eltérésekről ezúttal a Gay Times című meleg magazin kérdezte olvasóit, akik közül 1118 személy közölt adatokat. Az AFP francia hírügynökség által közzétett információk arról nem szólnak, hogy mi az oka a különbségnek, más statisztikákból azonban kiderül, hogy a melegek körében gyakoribb a magasabb iskolai végzettség, és ezzel párhuzamosan a magasabb beosztás, mint a teljes népességben.

A brit kormány tavalyi becslése szerint Nagy-Britanniában 3 millió felett van a homoszexuálisok száma, ami a lakosság 6 százalékát teszik ki. Becslések szerint a melegek évente 70 milliárd fontot költenek, amiből több mint 3 milliárdot csak üdülésre és utazásokra, 1,9 milliárdot ruhákra és jó egy milliárdot mobil telefonokra. A felmérésekből az is kiderült, hogy szívesen vásárolnak olyan holmikat, amelyeket kifejezetten nekik reklámoznak.

Érthető, hogy a meleg közösséget célba vették a legfontosabb és legnagyobb cégek, bankok, amelyek immár a meleg piac ízlését, igényeit és lehetőségeit figyelembe véve tervezik termékeiket, irányítják kommunikációs és forgalmazási stratégiájukat, de már létezik külön meleg biztosítótársaság, üzleti- és adótanácsadó cég is.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.