2006. január. 19. 13:21 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. január. 19. 13:22 Karrier

A képzési lehetőségek hiánya frusztrálja az alkalmazottakat

Egy brit tanulmány szerint a vállalatok dolgozóit nagyban frusztrálja, ha munkaadójuk nem kínál számukra megfelelő képzési-, és tréninglehetőségeket.

Az Opinion Matters piackutató cég 25-től 34 évig terjedő korcsoportban végzett felmérése szerint a megkérdezettek 100 százaléka fontosnak találja a tréninget és azt vallja, hogy elősegíti a karrierépítést.

A tanulmány szerint azonban számos munkaadó nem veszi figyelembe ezt a tendenciát, s nem kínál megfelelő képzési lehetőségeket alkalmazottai számára.

A walesi felméréssorán megkérdezett 25-34 évesek 63 százaléka számít arra, hogy új munkahelyén tovább fejlődhet a vállalati tréningeknek köszönhetően, ám az Opinion Matters szerint sokuknak csalódnia kell majd.

A felmérést összeállító szakemberek szerint napjaink fiatal álláskeresői tisztában vannak azzal, hogy milyen erőfeszítést kell tenniük, hogy munkát kapjanak. A megkérdezettek 42 százaléka hajlandó heti 2-5 órát befektetni a szabadidejéből önképzésbe, míg 8 százalék tesz érte hetente – több mint négy órán keresztül – hogy olyasmivel foglalkozzon, amely közelebb viszi kitűzött céljai, álmai megvalósításához. Szintén a válaszadók száz százaléka gondolta úgy, hogy fontosabb alaposan kitanulni egy szakmát, mint beragadni a 9-től 5-ig tartó „verklibe”.
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.