2005. május. 02. 13:17 hvg.hu Utolsó frissítés: 2005. május. 02. 13:35 Karrier

A Pannon GSM nemzetközi HR-rendszert fejleszt

Országokon, sőt, földrészeken átívelő, közös emberierőforrás-gazdálkodási rendszert készül bevezetni a világ egyik legnagyobb távközlési cége, a norvég gyökerű Telenor-csoport. Ennek ellenére a gyakorlati kivitelezés Magyarországi tapasztalatokra és szakértelemre támaszkodva hazánkban kezdődik meg.

A Global HR System Project végső kialakítására a Pannon GSM-nél kerül sor, azaz itt, a magyar cég szakemberivel együttműködve öntik végső formába és helyezik üzembe azt a rendszert, amelyet később a teljes cégcsoportra kiterjesztenek.

A Telenor egyik legsikeresebb leányvállalata a Pannon GSM, ami közrejátszott abban, hogy az új HR-rendszer bevezetését éppen itt alapozzák meg. Végh József, a Pannon GSM emberierőforrás-igazgatója a projektről a következőket mondta: „A Global HR System lényege, hogy a ma sok külön alkalmazáson futó megoldás helyett egy egységes rendszer segítse az emberi erőforrások leányvállalat-, illetve Telenor-szintű menedzselését. A HR-munka valamennyi folyamata az új rendszeren fut majd, azaz nyomon követi a toborzási és kiválasztási folyamatot az új pozíció igénylésétől kezdve az új munkatárs felvételéhez kapcsolódó adminisztrációig. De támogatja a képzési és vezetés fejlesztési tevékenységet, kezeli a juttatási csomagokat, innen indulnak majd az e-learning tananyagok, itt kezelhetők az egyes dolgozókkal kapcsolatos események, és így tovább. Reményeink szerint az új rendszer megszabadít egy sor papír-alapú adminisztrációtól is, ami jelentős idő- és költség megtakarítást eredményez majd.”

A rendszer fejlesztése a Pannon GSM HR-szakemberivel együttműködésben, a mobilcég technológiájára alapozva folyik. A bevezető projekt magyarországi sikere esetén hamarosan ez az egységes rendszer működik majd a Telenor-csoport minden vállalatánál, nemcsak Európában, hanem olyan távoli országokban is, mint Pakisztán vagy Malajzia.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.