2004. július. 13. 14:13 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Burány: nyolcvanezer távmunkahely jövőre

A magyarországi távmunkahelyek elterjedése a kormányzat reményei szerint követheti az internet-hozzáférések számának látványos felfutását. Idén a kormány 255 millióval segíti a távfoglalkoztatást.

Jövőre a távmunkahelyek száma meghaladhatja a 80 ezret - mondta Burány Sándor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter sajtótájékoztatón kedden, Budapesten. Burány becslésekre hivatkozva közölte, hogy jelenleg mintegy 70 ezren dolgoznak távmunkában, ami a munkaerő-piacnak alig 2 százalékát teszi ki.



A miniszter példaként említette a skandináv országokat, ahol a távmunka aránya a munkaerő-piacon 30 százalék felett van. Az EU-átlag becslések szerint 13 százalékot tesz ki.



A miniszter ismertette a távmunkahelyek elterjesztését célzó, hétfőn megjelent pályázati kiírás feltételeit is. A munkaerő-piaci alap fél évig átvállalja 53 ezer - a minimálbérnek megfelelő - fornitnyi bér kifizetését járulékaival együtt azoktól a munkáltatóktól, akik távmunkahelyet létesítenek, vagy a közigazgatási reform keretében ennek révén tartják fenn a korábbi munkahelyet.



"A pályázaton előnyt élveznek a pályakezdők, a 45 év feletti munkavállalók, a fogyatékkal élők, és őket ápolók, illetve a roma származásúak" - hangoztatta a miniszter.



Burány Sándor közölte, hogy a kormányzat az idén és jövőre 255-255 millió forinttal segíti a pályázó vállalkozásokat.



Tavaly még az Informatikai és Hírközlési Minisztériummal közösen több mint 1,5 milliárd forintot fordított távmunkahelyek számának bővítésére, ám akkor az magában foglalta a bértámogatást és az informatikai tárca számítógép-beszerzési támogatását is. Akkor a kormány 1 100 távmunkahely létesítéséhez nyújtott anyagi segítséget.

(MTI)
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.