2013. november. 29. 15:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 29. 15:12 Oktatás

50 milliós műszeradományt kapott a BME szerves kémia tanszéke

Körülbelül 50 millió forint értékű eszközadományt kapott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szerves Kémia és Technológia Tanszéke, működésének századik évfordulója alkalmából.

A Sanofi Magyarország adományait pénteken adta át jelképesen Pierre Faury, a vállalat magyarországi vezérigazgatója Faigl Ferencnek, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar dékánjának.

A vegyipari technológiai és analitikai műszereket jelentős részét a tanszék a laboratóriumi munkához hasznosítja majd.

A BME-n száz évvel ezelőtt kezdte meg működését Magyarország első szerves kémia tanszéke, és ugyancsak a BME-n hetvenöt év alapították az első szerves kémiai technológia tanszéket. A két szervezet összevonásával 2006-ban jött létre a ma is működő Szerves Kémia és Technológia Tanszék.

A kettős születésnap alkalmából pénteken ünnepi ülést tartottak az egyetem dísztermében, amelyen Péceli Gábor, a BME rektora, Faigl Ferenc, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának dékánja és Keglevich György tanszékvezető köszöntői után felolvasták Oláh György Nobel-díjas kutató, a tanszék egykori munkatársának levelét is.

A rendezvényen a gyógyszeripar képviseletében részt vettek a Richter Gedeon, az Egis és a Sanofi gyógyszergyár vezetői is.

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.