Most akkor kamuállás az EP-képviselőség, vagy sem? És amúgy is: ki mennyi ülésen vett részt? Vélhetően lesz még a történetnek folytatása.
„Az elmúlt fél évben az EP plenáris üléseinek 71 százalékán vettem részt. Magyar Péter viszont csupán a plenáris ülések 28 százalékán. Hát akkor most ezt így hogy???” – írta Deutsch Tamás a Facebook-oldalán szerdán.
A fideszes EP-képviselő azután posztolt, hogy Magyar megszavaztatta támogatóit arról, hogy folytassa-e képviselői munkáját az Európai Parlamentben. A 65 ezer beérkezett voks túlnyomó többsége, 95 százaléka végül arra érkezett állítása szerint, hogy ne mondjon le. A Tisza Párt elnöke ezután arról írt, hogy szívesen vennék, ha Deutsch Tamás is kiírna egy hasonló, nyílt szavazást, hogy támogatják-e az emberek, hogy európai parlamenti képviselő maradjon.
Megnéztük egyébként az Európai Parlament oldalán, mennyire pontos Deutsch számítása. Ott azt találtuk, hogy a fideszes képviselő alulbecsülte mindkettőjük teljesítményét. Deutsch ez alapján az ülések 89 százalékán, míg Magyar a 37 százalékán vett részt.
Deutsch a bejegyzésében azt írta, ahogy Magyar csinálja, úgy csak kamuállás az EP-képviselőség, és azt is hozzátette, hogy a mentelmi jog miatt kell a mandátum neki. Ezzel arra utalt, hogy Magyar ellen lopás miatt nyomoznak (egy mobiltelefon Dunába dobása miatt). A kamuállást Deutsch azért emlegeti, mert az EP-képviselőségre írta állítólag Magyar Péter egy chatbeszélgetésben, hogy „képviselőként elég két hetet kint lenni, és a képviselőség a legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért”.
A magyar hatóságok Magyar Péter mentelmi jogát két ügyben kérték felfüggeszteni. Először tavaly októberben, aztán pedig novemberben közölte az Európai Parlament elnöke, hogy megkapta az illetékes magyar hatóságok kérelmét arról, hogy a testület függessze fel Magyar Péter mentelmi jogát. Január 23-án tárgyalja Magyar Péter mindkét mentelmi ügyét az Európai Parlament jogi szakbizottsága.