A rendőrség még mindig nyomoz, de továbbra sem hallgatták ki a nőverési ügye miatt Győrffy Balázst
Október közepén vette át az ügyet rendőrség a Központi Nyomozó Ügyészségtől.
Október közepén vette át az ügyet rendőrség a Központi Nyomozó Ügyészségtől.
Az eljárást 10 napja átvette az ügyészségtől a rendőrség, de a volt kormánypárti politikust még mindig nem hallgatták ki gyanúsítottként, pedig már két hónapja nyilvánosan beismerte, hogy tettlegességig fajult vitája volt ittasan egy nővel.
Roberta Metsola, a parlament elnöke a plenárison ülésen beszélt a felfüggesztési kérelemről.
Három alkalommal is megszakította a felszólalók beszédét Diana-Iovanovici Şoşoacă.
Az EP-képviselőnek megválasztott olasz antifa aktivista, Ilaria Salis arról írt, hogy 15 hónapon át tartották fogva Magyarországon, antifasiszta politikai meggyőződése miatt. Arról nem írt, hogy életveszélyt okozó testi sértés vádjával állt bíróság előtt, és az eljárást azért függesztették fel, mert képviselőként mentelmi joga lett.
Magyar Péter arról beszélt, nehéz döntés volt, de jó lehetőségeket lát a brüsszeli munkában. Hangsúlyozta: "Havonta néhány napról van szó, nem fogok kiköltözni Brüsszelbe."
A politikus nyolc érvet hozott fel a brüsszeli állás mellett.
Kósa Ádám 15 évig volt képviselő.
Az azonban kérdéses, hogy a mandátummal együtt járó mentelmi jog megmenti-e a börtöntől.
Egy kéretlen beszólás vagy érintés, egyenlőség a munkahelyeken, hasonló munkáért hasonló bér, társadalmi láthatóság és képviselet: mind olyan ügyek, amelyek ellen vagy amelyekért még manapság is harcolni kell. Milyen helyzetben vannak a nők itthon és más, külföldi országokban? Melyek azok a problémák, amelyek kortól és társadalmi státusztól függetlenül mindenkit érintenek? Ha vannak eredmények, akkor melyek azok, amelyek előre mozdították a női egyenjogúság ügyét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ cikkünkben.
A Fidesz EP-képviselője azt mondta, nem lepte meg az eredmény.