A döntés nem végleges.
Három hónappal, április 14-ig meghosszabbította a Till Tamás megölésével gyanúsítható férfi letartóztatását a Kecskeméti Járásbíróság. Tájékoztatásuk szerint a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2000. május 28-án megölt egy 11 éves fiút.
A bíróság a letartóztatást a gyanúsított jelenlétének biztosítása érdekében hosszabbította meg. Vele szemben aljas indokból, különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt folytatnak nyomozást. A döntés nem végleges – olvasható a közleményben.
A főügyészség december közepén indítványozta a Till Tamás megölésével gyanúsított férfi letartóztatását, a járásbíróság pedig el is rendelte azt 30 napra. A bíróság döntése ellen F. János fellebbezett, de a másodfok helybenhagyta.
A rendőrség december 10-én közölte, hogy beazonosították a 24 évvel ezelőtti bajai gyilkosság elkövetőjét. Till Tamás 2000. május 28-án tűnt el. A nyomozás hosszú éveken át nem hozott eredményt, ám a rendőrség idén júniusban kapott egy fülest a Bács-Kiskun megyei ügyészségről, amely alapján rekonstruálták a történteket, és kutatni kezdtek a gyerek holtteste után egy már elhunyt férfi egykori ingatlanának területén, Baján. Till Tamás földi maradványait végül vastag betonréteg alatt találták meg, személyazonosságát DNS-vizsgálat erősítette meg.
Az egykor az ingatlan területén dolgozó F. János azért vált gyanússá a rendőröknek, mert a tanúvallomásokból megtudták, hogy többeket is befolyásolni próbált a kihallgatások előtt, akik azonban végül elmondták: F. János kérte őket arra, hogy valljanak egy bizonyos K. Róbertre. Végül kiderült, hogy F., aki fizikai munkásként dolgozott az elhunyt férfi építkezésén, a gyilkosság napján maga szólította meg az arra bicikliző kisfiút, azt kérte tőle, segítsen neki valamiben. A fiú vele ment egy műhely mögötti fatároló helyiségbe, ahol agyonverte. Az indítékra nem derült fény, azt a rendőrség sem közölte.
A rendőrség közlése szerint F. megbánást tanúsított, és mert a büntethetősége – mivel az elkövetés idején alig töltötte be a 16. életévét – 2015-ben elévült, nem is gyanúsítottként, hanem tanúként hallgatták ki. Azt követően szabadon távozhatott.
Az, hogy a gyilkosságért már nem kell felelnie, komoly felháborodást váltott ki. Politikai szereplők jogszabály-szigorítást követeltek, hogy a gyilkosságért járó büntetés akkor se évülhessen el, ha fiatalkorú az elkövető. A törvénymódosítás azóta megtörtént, a férfit pedig letartóztatták, miután a főügyészség arra a következtetésre jutott, hogy az el nem évülő bűncselekmények, így a minősített emberölés esetében az elévülési idő számítása fogalmilag kizárt.