Itthon hvg.hu 2024. december. 03. 10:09

A Mentőszolgálat sajnálja, hogy meghalt az a vérző beteg, aki hat órát várt a mentőkre, de aznap több hasonló beteg is várakozott, ezért késett a kocsi

Az OMSZ arra jutott, hogy a mentőt kérő orvos nem adott teljes körű tájékoztatást az eset súlyosságáról, pedig az orvos többször sürgette az azonnali szállítást.

Még októberben halt meg egy nő, miután 6 órán át várt a mentőkre. A hívás egy budapesti egészségügyi intézmény belgyógyászati osztályáról érkezett. A bejelentő orvos egy súlyosan vérző nőhöz kért kocsit, de az többszöri sürgetés után is csak hat órával a bejelentés után érkezett meg. A beteget ugyan még át tudták szállítani a Honvédkórházba, de a nagy vérveszteség miatt már nem tudták megmenteni az életét.

„A mentőszállítási igény megküldésekor olyan alarmírozó tünet nem került rögzítésre, amely azonnali szállítást igényelt volna” – állapította meg a Mentőszolgálat egy dokumentum szerint, amelyet Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő tett közzé a Facebookon. Tehát a Mentőszolgálat a segélyhívást bonyolító orvost teszi felelőssé, amiért az nem jelezte a mentőknek, hogy mennyire súlyos esetről van szó. Ugyanakkor a dokumentumban megjegyzik, hogy aznap, abban a hat órában, amíg a később elhunyt beteg várt, több más, hasonlósan súlyos állapotban lévő páciens is várakozott a mentőkre. Mindebből pedig úgy tűnik, hogy kapacitás sem volt elég a Mentőszolgálatnál.

„A Mentőszolgálat az eseten dolgozó kollégáknak kötelező beszélgetést szervezett, ahol »a személyzet figyelmét« felhívták a szakma szabályainak magas fokú betartására” – olvasható a dokumentumban, amit Till Zsolt, az OMSZ regionális vezetője jegyez.

Hirdetés
hvg360 Kiricsi Gábor 2024. december. 11. 19:30

„Egy 50-es kollégának mindez felfoghatatlan, szerinte ez így nem korrekt" – miért szoronganak a férfiak a munkahelyükön?

Ha egy férfi kevésnek érzi magát a pozíciójához, nem fog beszélni róla, ahogy arról sem, hogy igazából szeretné, ha a főnöke megdicsérné. A munkahelyi szorongások ellenszere az önazonosság lenne, de ennek elérése sem könnyű, ráadásul már szőke nős vicceket sem lehet mesélni. Miért szorong sok férfi amiatt, hogy mindene meglegyen, amikor már mindene megvan? Mit éreznek a női vezetők jelenlétében? Milyen, amikor az X-generációsok „no pain no gain” világa összefeszül a becsvágyó fiatalokéval? Újabb cikkünket olvashatják a férfiszorongásokról.