Itthon hvg.hu 2024. október. 30. 09:23

Egy hét alatt 2500-an jelentkeztek a Tisza képviselői pályázatára

Magyar Péter azt ígéri, rövidesen megnyitják a tagfelvételt.

Október 23-án jelentette be Magyar Péter, hogy a 2026-os országgyűlési választásokra nyílt pályázaton választják majd ki a jelölteket, ahogyan azt a júniusi EP-választáson is tették. A Tisza Párt elnöke kedden közölte, egy hét alatt már 2500 fő jelentkezett a kiírásra, a határidő pedig november 20-án jár majd le.

Magyar Péter kihirdette, hogy a NER-nek vége, és politikus-castingot indít

Konfettiesőben, több tízezer ember előtt hirdette meg az új rendszerváltást Magyar Péter. Már a 2026-os választásra készülve elindította párt képviselőjelöltjeinek castingját, keresik az új vezetőket, szövetséget kötne az emberekkel, és egy tiszás nemzeti konzultáció is indul.

“Egyre több önjelölt szereplő próbál együtt úszni az áradó Tiszával. (…) A Tisza Pártnak jelenleg még csak 25 tagja van. Rövidesen megnyitjuk a lépcsőzetes tagfelvételt. A Tisza Szigetek jogi személyiség nélküli civil szerveződések mintegy 30 ezres tagsággal. A Tisza Szigetek tagjai nem minősülnek a párt politikusainak” – pontosította a politikusaik és támogatóik státuszát Magyar.

Hozzátette, nem bemondásos alapon választják ki a leendő országgyűlési képviselő-jelöltjeiket és a kormányváltáshoz szükséges “több ezer hazaszerető, képzett vezetőt és szakértőt”, pályázatukat pedig egyedülállónak nevezte.

Arról, hogy hogyan működik majd a Tisza Párt jelöltjeinek a toborzása, a HVG is kérdezte Magyart október 23-i rendezvénye után, interjúnkat itt olvashatják:

Magyar Péter a HVG-nek: Az Orbán-kormány már azokért sem dolgozik, akik megszavazták

Hogyan működik majd a Tisza Párt jelöltjeinek a toborzása, mi a válasza Orbán Viktor bábkormányozó beszédére, és miért nem örül annak, ha Brüsszelben neki drukkolnak? Magyar Péter a párt október 23-i rendezvénye után adott interjút a HVG-nek.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.