A Belügyminisztérium szerint pozitívak a visszajelzések, a Pedagógusok Szakszervezetéhez viszont egészen más vélemények jutottak el.
Mostanáig nagyjából 10 ezer pedagógus vizsgázott le annak a továbbképzésnek a során, amelyet Pintér Sándor belügyminiszter tett kötelezővé számukra annak érdekében, hogy „megújítsák” ismereteiket a Nemzeti alaptantervvel vagy az Óvodai nevelés országos alapprogramjával kapcsolatban – írja a Népszava.
A lap megkeresésére a Belügyminisztérium (BM) azt közölte, hogy már körülbelül 51 ezer pedagógust értesítettek a képzésről, amelyre 21 ezren regisztráltak is. Ennek a 21 ezer főnek a fele már túl van a képzéshez tartozó vizsgán, közülük 27-en megbuktak, ismételniük kell.
A tízórás távoktatási képzések szeptember első felében indultak a cikk szerint, és elsőként az óvodapedagógusok jelentkezhettek az ahhoz tartozó, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem által biztosított online felületen. Ezután az onnan letöltött tananyag-csomagokat maguknak kell feldolgozniuk, végül pedig egy húsz kérdésből álló online tesztet kell kitölteniük. Ha tizenöt kérdésre jól válaszolnak, átmentek.
A lap azt írja, hogy a képzés elvégzését az idén induló teljesítményértékelés során is figyelembe veszik.
Bár a BM szerint az óvodapedagógusok pozitívan értékelték a tananyag szerkezetét, tartalmát és hasznosnak az elvégzését, a Pedagógusok Szakszervezetének ügyvivője egészen más visszajelzésekről számolt be. Nagy Erzsébet azt mondta, sokan megalázónak tartják a számonkérést, és úgy gondolják, hogy nem vizsgázni kellene a Nemzeti alaptantervből, hanem vitákat tartani róla. Különösen, hogy jövőre esedékes a felülvizsgálata.
A vizsgán feltett kérdésekről pedig úgy vélekedett, hogy sokszor szakmaiatlanok vagy egyszerűen primitívek.